Adoptia copilului

10 iunie 2024 3

Buna ziua. As dori sa cunosc daca actualul meu sot poate adopta copilul meu din prima casatorie, din moment ce tatal lui biologic (fostul meu sot) a decedat. Unde trebuie sa ne adresam si ce acte sunt necesare? Multumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Serghei Sandu
  • Avocat
  • Alte domenii

Trebuie sa va adresati la Directia protectia drepturilor copilului. In cadrul Directiei este sectie care se ocupa cu adoptia. Va pot consulta. Succese!

10 iunie 2024
  • Jurisconsult

Buna ziua d-na Valeria puteți să vă adresați pe viberul meu de pe telefonul +37368669950, noi vom conveni.

10 iunie 2024