Adresa juridică a entității

29 mai 2018 42

Buna ziua! Fostul co-proprietar (fosta soție) al apartamentului are înregistrată adresa juridică a SRL in apratamentul meu. După divorț, eu am cumpărat de la ea cota ei parte, respectiv apartamentul îmi aparține integral, dar îmi vin scrisori adresate SRL fostei soții. Întrebarea mea este: cum pot radia adresa apartamentului ca adresa juridică a SRL ei?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Olga Saveliev
  • Avocat

Buna ziua. Doar asociatul (asociatii) SRL-ului (din cate inteleg - sotia dvs.) poate decide modificarea sediului. Insa dvs. aveti dreptul, ca proprietar al apartamentului, sa cereri modificarea acestui sediu si excluderea adresei dvs. din Registrul persoanelor juridice.

30 mai 2018

Unde ma adresez mai exact , pu a scri o eventuala cerere ?

30 mai 2018