Aflarea proprietarului unui imobil

2 februarie 2019 67

Buna ziua! Cu ceva timp in urma am procurat un garaj in raionul meu. Cu timpul am ajuns la concluzia ca ar fi bine sa ma largesc, dar nu cunosc proprietarul garajului vecin, nu-l stiu nici vecinii. Proprietarul de mult timp nu a fost in regiunea data. Cum pot afla numele prorpietarului pentru sa-i propun sa-mi vanda garajul? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Dacă bunul este înregistrat în calitate de proprietate privată sau încalitate de proprietate de stat, informație poate fi aflată prin intermediul cadastrului.
Dacă garajele fac parte din cooperativa de constructie a garajelor, informația o puteți afla la președintele cooperativei.

2 februarie 2019