Agenție de turism

11 martie 2024 3

Bună ziua. Doresc să deschid o companie de turism, dar vreau să întreb de ce documente/autorizații am nevoie ca să o deschid. Unde și cum se perfectează actele în cauză? Cum se impozitează venitul din activitatea de turism? Mulțumesc!

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua. Este necesar să înregistrați un SRL și să desfășurați activitatea de turism. Din anul 2020 nu mai este necesar obținerea licenței pentru activitatea de turism. Dacă deschideți SRL, venitul obținut se impozitează cu 4%.
Petru suport juridic mă puteți contacta la nr. 068769517.

12 martie 2024