Agentie de turism

12 octombrie 2019 128

Care este procedura pentru deschiderea unei agentii de turism?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Întâi de toate aveți necesitatea de a înființa o societate comercială. În acest sens vă adresați la Organul de înregistrare al Agenției Servicii Publice (Chișinău, MD 2005, str. A.Pușkin, 47, etajul 2).
Se recomandă înființarea unei societăți cu răspundere limitată.

Accesînd link-ul de mai jos vedeți Legea Nr. 352 din 24-11-2006... mai detaliat cu privire la organizarea şi desfăşurarea activităţii turistice în Republica Moldova
http://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=107423&lang=ro#

13 octombrie 2019