Agentul constatator a depus recurs dupa scurgerea termenului legal

2 mai 2023 29

Buna ziua. Agentul de patrulare a intocmit o decizie asupra cauzei contraventionale, dar nu a inclus acordul meu de colaborare. Am contestat decizia mentionata fiindca a incurcat procedura si aceasta a fost anulata prin hotararea instantei. Agentul constatator a prezentat recurs peste termenul legal, a cerut repunerea in termen si rejudecarea cauzei. Cum sa procedez?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Depinde dacă motivul de repunere este neîntemeiat sau nu. Depuneți o referință în care prezentați argumentele Dvs.

3 mai 2023