Ajutati-ma, va rog, cu un sfat referitor la mostenire

24 martie 2018 326

Dupa moartea bunicilor, mamei mele i-a ramas gospodaria bunicilor, mai precis un testament in care se spune ca dupa decesul bunicilor casa si saraiul sa ii ramana mamei. Mama vrea sa mi le daruie mie. Dupa cum am aflat de la mama, gospodaria nu are acte pentru ca inainte, zice ea, nu se faceau documente pe casa. As vrea sa stiu daca, inainte de a face documente, pot sa modific ceva in ograda, de exemplu sa mai adaug camere la sarai sau sa fac ceva de genul acesta si pe urma sa fac actele. Multumesc!

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Rodica,
Pentru executarea lucrărilor de construcție fără acte și fără autorizație de construcție riscați să fiți atrasă la răspundere contravențională și obligată să demolați tot ce ați construit.

24 martie 2018

multumesc mult pt sfat

24 martie 2018