Ajutati-ma, va rog, sa verific borderoul de calcul a executorului judecatoresc

21 august 2020 102

Ajutati-ma, va rog, sa verific borderoul de calcul a executorului judecatoresc. Am 3 variante ale borderoului de calcul. Suma in fiecare este diferita. In ultimul, aceasta s-a majorat cu 4.800 lei. Cum pot sa verific taxele si cheltuielile?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua Olga,

Cuantumul onorariilor executorilor judecătoreşti pentru executarea documentelor executorii cu caracter nepecuniar este prevăzut la Anexa Codului de Executare RM.

Art. 38 din Codul de Executare prevede modul de calcul a onorariului executorului pentru titlurile cu caracter pecuniar.

Art. 37 din Codul de Executare prevede taxele pentru efectuarea actelor... mai detaliat executorului judecătoresc şi spezele procedurii de executare.

11 septembrie 2020