Ajutor social

12 ianuarie 2018 23

Asistenta sociala a făcut în așa fel încât majoritatea rudelor și prietenii ei primesc ajutor social chiar daca sunt familii cu o situatie materială decenta, unii peste hotare, iar alții care chiar au nevoie nu primesc ajutor. Cum se poate de dovedit și de tras la răspundere? (Are influență la nivel raional).

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Marina,

Sesizați organul de poliție cu plângere deoarece acțiunile lor pot fi încadrate penal pe baza art. 190 Escrocherie dacă organul de urmărire penală dovedește acest fapt și stabilește toate elementele infracțiunii.

13 ianuarie 2018