Ajutor social

5 decembrie 2019 70

Buna ziua. Am 4 copii si nicidecum nu pot beneficia de ajutor social. Mai exista in Republica Moldova vreun ajutor financiar pentru sustinerea familiilor cu multi copii? Nu sintem social vulnerabili, dar cheltuielile sunt foarte mari, suntem numai in datorii pentru a le oferi copiilor tot de ce au nevoie.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Adresati-va la asistentul social din teritoriu in vederea beneficierii de ajutorul social de 6000 lei aprobat recent de catre Parlament.

6 decembrie 2019