Ajutor social pentru invalizi

11 august 2018 200

Buna ziua! Sotul meu este invalid de gradul 2 si are pensie de 465 lei + ajutor social, ajunge in jur la 800 de lei lunar, nu i se permite serviciu. Avem o fetita de 4 ani si recent am nascut inca o fetita si vreau sa stiu daca putem beneficia de un ajutor social in afara de indemnizatia unica sau un adaos mai mare la pensie.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Bina ziua,
Cel mai bine contactați sursa adică Casa Națională de asigurări sociale, sau cel mai bine înaintați o cerere scrisă, posibil aceiași cerere si spre administrația publică locală.

13 septembrie 2018