Ajutor urgent!

18 iunie 2019 51

Buna ziua. Va rog foarte mult sa ma ajutati cu un sfat la situatia in care am ajuns. Au fost telefonati parintii mei si amenintati sa imi transmita ca pe numele meu s-a deschis dosar penal si sa ma prezint urgent la sectorul X de politie, ca o sa fac puscarie si nu mai stiu ce. La rugamintea mamei de a afla de ce sunt invinuita i s-a spus ca am amagit cateva persoane, mi-au transmis bani pentru niste haine si eu nu le-am dat.
Cu un an in urma, fiind in concediu de maternitate, am inceput sa cos hainute, le-am scos la vanzare pe un sait de anunturi. Am fost contactata de o doamna ca vrea sa cumpere si daca pot sa cos fara ca sa vie la masura ca ea are niste cliente care au figura nestandart. Am spus ca se poate, am cusut cu materialul meu. Cand sa imi achite, a spus sa ii dau numarul de card sau numele si prenumele corect ca sa imi poata transmite banii. Eu i-am transmis informatia ceruta, banii am primit, rochiile au fost trimise pe taxi. Ea ma suna pe vaiber cu numar italian, a spus ca a lucrat acolo si asa a ramas numarul. Dupa o perioada m-a rugat sa ii cos 2 rochii, ca pe urma imi da banii. Eu lr-am cusut, cand am dat sa sun, asa numar nu mai era de acum. De atunci a trecut mult timp. Telefonul care il aveam atunci a fost pierdut.
Banuiesc ca aceste doamne ”cliente” au scris plangerea crezand ca persoana cui i-au transmis banii e si vinovat. Cum sa demonstrez ca nu sunt vinovata, ca de fapt am primit banii fara a sti de asa minciuni. Vreau maine sa merg cu un avocat experimentat la sectia de politie ca sa ma clarific.
Cine din avocatii de aici se ocupa cu asa cazuri sau au avut de a face cu asa ceva? E posibil ca maine sa plec sa dau declaratii si sa nu mai ies?
Sunt foarte stresata. Maine de urgenta am nevoie de un avocat in asa cazuri cu care sa inchei contract de prestare servicii si sa mergem la sector pentru declaratii. Va rog frumos, cine ma poate ajuta?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

bună ziua.
dacă încă nu ați găsit și mai aveți nevoie de avocat mă puteți telefona 060-09-54-53

3 iulie 2019