Alocatia copilului

10 aprilie 2022 89

Buna ziua. Copilul meu primeste alocatie din România pe baza tatalui. Noi nu mai locuim cu tatal lui si acesta nu vrea sa ne dea cardul copilului sa folosesc banii pentru copil. Motiveaza ca acel card e pe numele lui si are dreptul sa se foloseasca de banii copilului. Isi achita creditul de pe cardul copilului. Pot face ceva in acest caz?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Veronica, eu vă propun să depuneți o cerere la ambasada României, cu problema dată, ca mai apoi ambasada să iasă la serviciile corespunzătoare pentru limita pe ex. soțuk de a se folosi de card.

11 aprilie 2022