Am 3 credite pe care nu le-am achitat la timp

11 decembrie 2021 186

Buna ziua. Am 3 credite pe care nu le-am achitat la timp. Acum mi-a venit o scrisoare privind aplicarea sechestrului pe bunuri. Eu, insa, nu am bunuri inregistrate pe numele meu. Care sunt consecințele? Cum pot face sa achit in fiecare luna cate putin? Mi-a fost sechestrat contul de card si imi extrag bani de acolo. Ajutati-ma, va rog.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Liulia, se primește, că deja instanța s-a pronunțat asupra creditelor luate. Hotîrărea se găsește la executor, nu mai el e în drept să aplice sechestru cum pe bunuri așa și pe card. Eu îți propun să te deplasezi la executor, unde o să duci tratative referitor la achitarea creditelor.... mai detaliat v-a fi normal dacă o să-ni pui pe viber 068669950 scrisoarea primită și alte documente, noi v-om putea să discutăm mai detaliat..

12 decembrie 2021