Am 5 credite si nu le pot achita

13 decembrie 2021 213

Buna. Am 5 credite si nu le-am putut achita. De 3 ani ma ameninta de creditori si din aceasta am facut depresie. Am venit lunar de 3.000 de lei. Pe perioada pandemiei nu am muncit deloc. Datoriile au ajuns la 150.000 lei. Creditorii ma ameninta ca vor pune sechestru pe apartament si ca voi fi inchisa pe 5 ani. Spuneti-mi, va rog, ce pot face. Penalitatea a crescut inclusiv in timpul pandemiei, chiar daca, am inteles, nu trebuia sa foe calculata. Va rog, ajutati-ma!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Doina, de o dată vă spun, că pentru nechitarea creditului închisoare nu v-a fi, fiindcă e un litigiu civil, ce se referă cu pandemia vă adresați la Comisia Republicană, dacă ați fost scutiți de așa ceva.

14 decembrie 2021