Am apelat la o firma pentru a pleca peste hotare la munca

2 martie 2018 39

Buna! Am apelat la o firma pentru a pleca peste hotare la munca. Pentru asta ei mi-au cerut suma de 300 euro. Aici, inainte de plecare, mi-au promis multe, insa cand am ajuns acolo - nimic nu era asa cum au zis ei. Am fost tras pe sfoara. E posibil sa mai pot face ceva. Sau e in zadar?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua d-le Mihai,
Totul depinde de prevederile contractuale, ogligațiile ce și le-a asumat compania de aici. S-ar putea ca aceștia să fie doar un intermediar în procesul de selecție a forței de muncă.

5 martie 2018