Am aruncat gunoi la tomberonul de gunoi in regiunea unde am procurat apartament

23 iulie 2017 51

Mi s-a intocmit un proces verbal precum ca am aruncat gunoi la tomberonu de gunoi in regiunea unde am procurat apart. Acum sunt chemat la primarie sa-mi puna amenda, este poza unde masina este aproape de tomberon si portbagajul e deschis. Cum pot scapa de amenda?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua.
1. Prestarea şi achitarea serviciilor comunale şi necomunale pentru proprietari sau locatari se efectuează în baza contractelor încheiate direct între prestatorii de servicii şi proprietari sau locatari. În cazul în care contractul, din motive tehnice, nu poate fi încheiat direct cu proprietarii/locatarii, acesta se încheie între prestatorii de servicii... mai detaliat şi administrator (asociaţia de proprietari în condominiu), care, la rîndul său, încheie contracte cu fiecare proprietar/locatar.
Deci, dacă nu aveți încheiat contract de prestari servicii, atunci sigur nu puteți ,,scapa de amendă,,.
Mult succes!!!

23 iulie 2017