Am cateva credite

27 februarie 2021 26

Buna ziua. Am ramas in decembrie 2020 fara loc de munca si am intarzieri la achitarea ratelor la credite. Nu stiu cum sa procedez. Mi-am gasit de lucru si de pe 1 martie voi lucra, dar nustiu ce e posibil de facut ca sa nu ajunga creditele in instanta. Ajutati-ma, va rog mult, cu un sfat. Ce pot face?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

Acest moment urmează de negociat cu creditorul unde veți încerca să-i explicați situația. Indicați ca nu va eschivați de la plata ratelor doar ca aveți nevoie de un termen suplimentar dat fiind faptul ca pina acum nu aveați un venit stabil.

28 februarie 2021