Am comis un accident

24 februarie 2018 79

Am comis un accident. Am recunoscut vina, m-am inteles (verbal) cu soferul ca sa-i repar masina (fara apelare la Politie si RCA). Peste citeva ore am fost contactat de Politie precum ca am parasit locul accidentului. Am achitat amenda pentru accident, insa am fost invinuit pentru parasirea locului accidentului (art. 243) si respectiv cazul inaintat in instanta de judecata. Sunt careva solutii pentru cazul dat, de a anula provesul verbal conform articolului 243?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Contestati procesul verbal cu privire la contraventie in termen de 15 zile ...prezentati probele care demonstreaza faltul intelegerii dvstra cu victima!

24 februarie 2018