Am cost contactată telefonic de poliție cum că există o plângere pe numele meu

28 aprilie 2021 30

Bună ziua. Am fost contactată telefonic de polițistul de sector care mi-a spus că eu am locuit la gazda și am lăsat datorii mari. Este vorba de gazda la care am locuit o lună, dupa care am renunțat din cauza condițiilor. La momentul închirierii, stăpâna deja avea datorii la încălzire. Nu am perfectat contract în scris. Trebuie să merg la poliție? Îmi pot face ceva? Stăpâna spune că am locuit acolo un an. Polițistul mă amenință că va veni la mine la serviciu și îmi va trimite citație scrisă.

Jurist comments 1

M P
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună ziua.

Contactați polițistul, mergeți și depuneți propria declarație în scris, în care să relatați toate faptele. În lipsa declarației dumneavoastră polițistul nu are cum ști cine și cum a locuit acolo.

Puteți prezenta dovezi, precum că în perioada anterioră ați locuit în alt imobil, etc.

29 aprilie 2021