Am credite neachitate la banca

30 octombrie 2019 149

Am credite neachitate la banca. Sumele au crescut prea mult si nu le pot achita la moment. Am deschis cont la banca pentru indemnizarea a doi copii. Poate banca sa inchida contul si sa ia banii pentru copii ca sa inchida datoria.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
indemnizația pentru minori nu poate fi reținută pentru datoriile dumneavoastră în calitate de mama a acestora(ca exemplu), și banca doar execută solicitările de blocare a contoâului, aceste solicitări vin de la executorul judecătoresc.
Sigur, sunt situații cînd banca nu intră în esența cauzei, și blochează toate conturile, indiferent de specific, atunci... mai detaliat urmează a solicita deblocarea.

31 octombrie 2019