Am cumparat auto si am constatat ca are defecte majore.. pot sa-l intorc vinzatorului?

29 decembrie 2017 139

Am procurat o masina second-hand, mi s-a facut procura. Ducindu-ma la servis s-a depistat o problema majora. Pot cere sa intorc masina si sa mi se intoarca banii?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Sunt o mulțime de instrumente juridice pentru apărare în astfel de cazuri, dar rămâne esențial faptul dacă aveți încheiat un contract de vânzare-cumparare sau un alt act care să confirme faptul că ați procurat automobilul de la el .

29 decembrie 2017