Am cumparat o camera in camin, insa avem o problema

1 martie 2020 76

Buna ziua! Am cumparat o camera in camin, insa avem o problema. Aproximativ doi metri patrati din camera noastra sunt ocupati de vecini, care au demolat peretele ce despart camerele si au construit baie in camera noastra. Unde pot sa ma adresez cu asa intrebare?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Bună ziua Dina,

Vă adresația la Primărie să aflați dacă vecinii Dvs au avut autorizație pentru modificarea capitală a apartamentului.

La fel, trebuie să verificați în Cadastru dacă au fost făcute schimbări.

8 martie 2020