Am cumparat un apartament in casa pe pamant cu 2 apartamente

20 august 2019 49

Am cumparat un apartament in casa pe pamant cu 2 apartamente. In actele de vanzare-cumparare este clar scris ca am cuparat apartamentul cu o veranda cu iesire la strada. Dupa ce am inceput renovarea actualei verande construita din lemn, vecina petinde ca o parte de veranda ii apartine. Cum sa procedez? Multumesc anticipat.

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
***
Trebuie sa detineti planul incaperii care va apartine, si desigur, sa inregistrati dreptul de proprietate la cadastru.

21 august 2019

Buna, D-nu Silviu! Da apartamentul este inregistrat la cadastru si la Primaria locala

22 august 2019