Am cumparat un automobil din Bulgaria

20 martie 2019 196

Salut! Cu 4 ani in urma am cumparat un automobil din Bulgaria. Am circulat cu ea 2 ani și era intr-o stare foarte rea și am dat-o la dezmembrări. Acum nu găsesc nici stăpânul caruia i-am dat masina, poate masina e și topita la metal. Spuneti-mi, va rog, ce sa fac? Multumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Soluții nu prea sunt, la caz, daca o sa fiți depistat de serviciul vamal, puteți fi sancționați cu amendă cit și obligat la plata contravalorii bunului.

2 mai 2019