Am cumparat un automobil si acum nu-l pot inmatricula

18 februarie 2020 36

Buna ziua. Am cumparat un automobilul in baza unui contract de vanzare-cumparare. La momentul procurarii automobilul nu avea vreo interdictie inregistrata la ASP. Aproximativ un an automobilul a fost in reparatii, iar cand am incercat sa-l inmatriculez , am constatat ca automobilul are interdictie la schimbarea de proprietar.Care este solutia?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua Adrian,

Trebuie sa contactati cu fostul proprietar sau cu executorul judecatoresc pentru a clarifica situatia.

19 februarie 2020