Am cumparat un telefon in rate si nu l-am achitat

11 decembrie 2019 59

Am cumparat un telefon in rate si nu l-am achitat. Au trecut 3 ani si m-au dat in judecata. Ce poate sa se intample? La judecata mi-au spus ca vor recupera datoria fortat. Ce inseamna asta?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Aplicare sechestre, interdicții, vînzare de bunuri, deschiderea de dosare contravenționale.
Reținre din salariu sau alte venituri.
Vedeți lista răspunsuri, sunt o sumedenie la capitolul credite neachitate.

12 decembrie 2019
  • Jurisconsult

Bună ziua,

Trebuie de văzut ce-i cu termenul de prescripție. Vă rog să mă contactați pentru ca să clarificăm niște momente. Dacă sunteți la faza judecării la etapa pregătirii pricinii, atunci aveți șanse să scăpați de careva răspundere.

O zi bună.

12 decembrie 2019