Am cumparat un teren agricol

7 martie 2018 70

L-am achitat pe jumatate si este indicat in contractul de vanzare-cumparare. L-am inregistrat la Cadastru si vreau sa-l duc si la primarie. Pot sa-l fac copie, dar fara punctul unde este indicata suma datoriei? Are dreptul sectia cadastru a primariei sa mi-l inregistreze?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vladimir Palamarciuc
  • Avocat

Larisa, care ar fi motivul ca sa excludeti informatia cu privire la suma datoriei ? Daca faceti copie cu ascunderea unei informatii din contract rezulta ca denaturati informatia din document, ceea ce nu este corect. Legea nu permite o astfel de abordare, inclusiv pot fi aplicate sanctiuni stabilite de... mai detaliat lege.

7 martie 2018