Am datorie neachitată din cauza problemelor de sănătate

3 februarie 2022 100

Bună ziua. Vă mulțumesc mult pentru răspuns. Eu am cumpărat un telefon în credit. O persoană mi-a scris pe o rețea de socializare și a scris la multe persoane din lista mea de prieteni că am datorie. Trebuia să-l blochez, probabil, dar i-am răspuns imediat. Cineva a telefonat-o pe bunica si bunica i-a trimis actele care demonstrează că am probleme de sănătate și doamna a spus că vor examina actele astea. Dar domnul care îmi scrie spune că nu documentele respective nu schimbă nimic. Nu mai știu pe cine să cred.

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Buna ziua,
În cazul acesta merge vorma despre o companie de colectare a datoriilor care încearcă prin toate metodele posibile să reîntoarcă datoria. La moment nu trebuie să credeți aceste pesoane și nici să comunicați cu ei. Dvs. trebuie să contactați compania de la care ați luat acest credit pentru... mai detaliat a da unele explicații în privința stării de sănătate și modului în care ve-ți stinge datoria pe care o aveți în viitor. În caz că nu întreprindeți careva acțiuni, va fi înaintată o acțiune în instanță, în urma căreia va fi emisă hotărire de încasare a datoriilor din contul Dvs.

4 februarie 2022