Am depus cerere de divorț pe 1 mai

22 iulie 2020 12

Buna ziua! As vrea sa stiu daca activitățile avocaților au fost sistate pe perioada pandemiei. Dacă și-au reluat activitățile, de când anume. Am depus cerere de divorț pe 1 mai și încă nu s-a întreprins nimic.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Urmează să știți că examinarea cauzei depinde de mai multe circumstanțe cum ar fi comportamentul partilor la proces , adică prezenta lor etc totodată graficul judecătorul acesta stabilind ședințele în programul său liber.

Anumite instanțe pe perioada pandemiei au sistat examinarea cauzelor într-adevăr.

Totuși termenul începînd cu 1 mai este unul... mai detaliat rezonabil, examinarea la astfel de dosare durează deobicei undeva 6 luni, dar iarași depinde de mai multe aspecte.

Puteți verifică online statutul dosarului dvs, la ce etapă se află și cu ce sa finisat fiecare ședință.

22 iulie 2020