Am depus dosarul la Galati acum un an si 2 luni. De ce nu imi vine raspus?

27 mai 2018 134

Ce sa fac, este vreo metodă de a urgenta examinarea dosarului pentru cetatenie romana? Am depus dosarul in martie anul trecut la Galati, dar inca nu mi-a venit raspuns.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
28 mai 2018
  • Jurisconsult

D-na Victoria, DVS sînteţi în drept să depuneţi o cerere la ambasada Romăniei din moldova cu o singură întrebare de ce se tragănează perfectarea documentelo la Galaţi, ei o să verifice şi să vă dee un răspuns oficial.

28 mai 2018