Am depus dosarul pentrtu cetățenie română mai mult de 2 ani în urmă

11 mai 2019 400

Bună ziua. Am depus actele pentru cetățenia română împreună cu fratele acum 2 ani și 5 luni, în data de 7 decembrie 2016. Am scris cereri pentru redobândire la consulatul României, dar nu ni s-a comunicat nimic, nici măcar stadiul dosarului sau dacă este vreo problemă cu actele. Avem nevoie de cetățenia română dar nu știm cum să o obținem. Puteți să ne ajutați cu un sfat? Vă mulțumim foarte mult.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
Consulatul României nu duce evidența și nu e responsabil decît de recepția conformă a actelor, încercați să depuneți o cerere scrisă cît și elecronic la autoritatea națională pentru Cetățenie a RO cetatenie.just.ro

11 mai 2019