Am descoperit ca nu imi apartine casa

16 iunie 2020 24

Buna! Proiectul de casa este inregistrat in 1996. Astazi am descoperit ca apartine altei persoane, cu acelasi nume, dar anul de nastere diferit. Prin urmare, efectiv nu imi apartine casa. Imi puteti spune, va rog, care este procedura in acest caz?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună Mihaela!

Este posibil sa fie doar o eroare admisă la efectuarea înregistrării.

Verificați toate actele Dvs și adresați-vă la Departamentul Cadastru al Agenției Servicii Publice cu o cerere prin care solicitați corectarea erorii.

Succes.

16 iunie 2020