Am divortat si achit pensie alimentara

12 noiembrie 2019 4

Am divortat si achit pensie alimentara copilului in marime de 900 lei. Am lucrat peste hotare si aveam de unde sa achit. Acum, m-am insurat din nou, am al doilea copil. Sunt somer, in sat nu prea este de lucru si nu ma descurc sa achit pensia alimentara. Ce sa fac in aceasta situatie?

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua Vasile,
Buna intrebare aveti dvs. ce sa faceti? Dar ce sa faca copilul dvs? el din ce sa traiasca? Poate sa nu manince? Sa nu se imbrace? Sa nu mearga la scoala?
INtrebarea dvs mai mult tine de Agentia ocuparii fortei de munca decat de juristi.
Pentru inceput... mai detaliat ati putea sa incercati sa va luati orice lucru, pentru ca sa fiti un tata bun si demn de copilul pe care il aveti!

13 noiembrie 2019