Am dreptul cal skot pe feciorul meu de la evidenta, daca el are familie si 3 copii si traeste de 13 ani in alt sat?

9 iunie 2017 66

Am 2 copii: fata si baeat. Baeatu s-a casatorit si traeste de 14 ani in s. dubasarii veki , eu in dorotcaia, da pina in prezent nu s-a luat de la evidenta de la mine. eu sint pensionara bolnava si nu pot bineficia de careva prioritati din acea cauza. kum sa-l scot fara judecata?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Daca proprietar al casei sunteti doar Dvs - atunci puteti sa il scoateti de la evidenta prin depunerea unei cereri la Primaria din localitate. Daca si fiul este proprietar al unei cote-parti din imobil, atunci ar trebui ca el personal sa vina sa se radieze de la evidenta, cu o... mai detaliat solicitare la Primarie.

11 iunie 2017