Am dreptul sa-i cer stapanului sa aduca inapoi mobilierul care era in imobil atunci cand l-am luat in chirie?

3 septembrie 2023 2

Buna ziua. Am luat un imobil in chirie. Proprietarul m-a anuntat ca va schimba mobilierul (inclusiv patul). Eu credeam ca va schimba pe ceva nou, dar de fapt a adus de la tara mobilierul bunicii, care miroase a vechituri. A ticsit toata camera ca nu ai nici loc sa te intorci. Cum sa-i cer proprietarului sa isi ia mobila pe care a adus-o acum si sa aduca inapoi patul care a fost, pentru ca ne aranja?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna! Daca aveti incheiat un Contract de locatiune si este descris obiectele pe care le-ati luat in locatiune, atunci este posibil cumva, in caz contrar, nu.

4 septembrie 2023