Am făcut un card bancar pentru altă persoană

18 aprilie 2024 3

Bună ziua. Am făcut un card bancar pentru altă persoană. Aceasta m-a convins că are nevoie de el pentru a scoate banii din crypto-trading. Recent mi-a venit acasă o notificare privind săvârșirea faptei prevăzute de art. 190 alin. 2 lit. b) și c) CP. Persoana menționată a furat 25.000 de lei și i-a depus pe cardul meu. Ce pot face în acest caz?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua dl. Dumitru, în ce mod a parvenit la DVS informație precum că este pornită oarecare cauză penală pe art. 190 CP, acest lucru e problimatic. Creditorii au vrut să vă creeze propbleme, mari probleme. Eu pop să vă orientezi, că nu este nici-o cauză penală, e popnt din... mai detaliat partea creditorului, se poate de verificat acest lucru. Dacă a fost pornită o cauză penală pe articolul menționat, statutul DVS o să fie bănuit, care persistă 3 luni din momentul pornirii cauze penale. Eu pot să vă acord un serviciul juridic, DVS sunteți în drept să apelați la viberul meu, de pe telefonul +37368669950 pentru o consultație mai profundă.

19 aprilie 2024