Am fost accidentat pe trotuar

19 februarie 2020 153

Buna ziua. Pe mine m-a lovit o mașină pe trotuar. Șoferul care m-a lovit s-a oprit, s-a apropriat de mine sa vadă ce-i cu mine. El era in stare de șoc, nu știa ce sa facă și a plecat de la locul accidentului. Ce va fi mai departe cu el? Dacă noi ne împăcăm, el va face pușcărie, sau doar condiționat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Depinde dacă ați chemat sau nu poliția, totodată ce fel de leziuni aveți, gravitatea acestora stau la baza unei eventuale sancțiuni.

20 februarie 2020