Am fost agresat fizic de doua persoane

27 august 2019 41

Am fost agresat fizic de 2 persoane, care mi-au provocat leziuni corporale in regiunea fetei. Vreau sa stiu unde pot sa depun o plangere. Pot cere repararea prejudiciului fizic si moral, deoarece nu pot sa ma prezint la serviciu?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Mergeți mai întâi la Poliție pentru a depune plângere și solicitați o îndreptare la Centrul de Medicina Legală pentru a fi întocmit actul de constatare a leziunilor corporale.

Succes.

27 august 2019