Am fost condamnat in baza unor poze neclar facute cu xerox

25 iunie 2017 33

As dori sa stiu, daca se poate de facut ca sa fie trasi la raspundere vinovatii si eu sa fiu признан невиновным? La prima judecata mi-au dat un an (uslovno), la curtea de apel, macar ca am refuzat la amnistie, mi-a lasat aceeasi pedeapsa. Eu nu refuz ca am avut oleaca de iarba, dar vreau sa fie cinste! Pe mine m-au judecat pe nedreptate! Procurorul nu arata poze clare ca dovada, apelind la poze neclar facute cu xerox, iar judecatorii uitindu-se la aceste poze, cred pe procuror, nu pe mine. Avocatul meu, cind eu iam zis ca sa aduca dovezi in poze format jpeg, si in culori, ea mi-a zis ca la curtea de apel nu am dreptul sa apelez sau (потребовать) такие ходатайства, чтобы показали доказательства. Am nevoie de un avocat sau macar un sfat sincer, ca sa stiu cum sa fac ca vinovatii sa fie pusi la raspundere. Eu traiesc sarac, nu lucrez, asa ca bani nu am. In biroul de avocati de la mine din raion nu am incredere.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Trebuie sa ai cunostinta de dosar pentru a putea concluziona asupra vinovatiei sau nevinovatiei ! Astfel consulta-te cu mai multi avocati pentru a preciza despre ce proba ai in vedere ! Ma poti suna la orice ora : 069757546 pentru a oferi detalii !

26 iunie 2017