Am fost oprit de politie si sanctionat cu amenda

23 decembrie 2019 119

Buna ziua. Am fost oprit de politie si sanctionat cu amenda 750 lei. Am cerut sa mi se faca act de colaborare, insa mi-au spus ca nu au acest act si mi-au facut proces-verbal. Mai pot sa fac ceva?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

Din păcate există o lacună mare în acest sens pentru care șoferii nu pot dispune de dreptul lor reglementat prin lege....

Puteți doar achită amendă în 72 de ore pentru a dispune de plata în jumate a acesteia .

24 decembrie 2019