Am fost prinsa cu droguri asupra mea

25 iunie 2022 39

Buna ziua. Am 17 ani, peste cateva zile fac 18. Am lucrat curier de droguri și m-au prins cu 45g de Alpha-PVP. Exista vreo posibilitate să nu stau la închisoare? Sunt la prima abatere.

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna Diana, cauza penală posibil o să fie pornită, la vârsta se 17 ani, adica minoră. Să acceptați un avocat în care o să aveți încredere, poate să fie plătit de însuși, nu mai nu din oficiu, ultimilor le tot una de clentul său. Ceia, că iești minoră ai și... mai detaliat priorități.

26 iunie 2022
Andrei Țurcan
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua Diana.

Dacă sunt nu sunt probe atunci sunt șanse de a evita închisoarea.
Dacă nu sunteți sigură în avocatul numit, puteți solicita un alt avocat din oficiu care să aibă o atitudine responsabilă față de cauza Dvs.

Nu mereu recunoașterea vinovăției este unica ieșire. În unele cazuri se poate de... mai detaliat luptat dacă nu-s probe. Întrebați diferiți juriști privind materialele cauzei, consultați-vă, faceți copii ale tuturor materialelor dosarului. Juriștii nu vă pot zice nimic exact fără să aibă materialele dosarului. E fix așa cum un medic nu poate zice diagnoza fără analize.

26 iunie 2022