Am fost umilita si insultata de medic

6 martie 2020 29

Buna ziua. Am fost insultata de medic si data afara din cabinet din motiv ca nu am avut programere! La acel moment aveam tensiunea arteriala 180/100 si rezultatul radiografiei pulmonare cu diagnoza ”bronsita cronica pe dreapta”. Oare are voie un medic sa-si bata joc de pacient, sa tipe, sa-l umileasca si sa-l dea afara din cabinet?
Cand puteam sa fac programare, daca mi s-a facut rau peste noapte si de dimineata am m mers imediat la medic pentru ca ma simteam foarte rau? Cu fisa medicala in mana am iesit plangand, nici nu stiu cum de nu am patit ceva mai rau (sunt la evidenta cu tensiunea marita de cativa ani).

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Pentru început depuneți o plîngere la directorul instituției medicale.

6 martie 2020