Am infiintat o gospodarie taraneasca

19 noiembrie 2020 39

Buna ziua. Am infiintat o gospodarie taraneasca ca sa pot vinde cereale. Spuneti-mi, va rog, este obligatoriu sa detin ştampila? Am un hectar si unsprezece ari de teren agricol. Va multumesc.

Jurist comments 1

  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Întreprinderile şi întreprinzătorii nu sînt obligaţi să deţină şi să aplice ştampila proprie pe înscrisuri de orice natură. În cazul în care legislaţia prevede necesitatea aplicării ştampilei întreprinderii sau întreprinzătorului, cerinţa se consideră îndeplinită dacă înscrisul este semnat de persoana împuternicită de întreprindere sau de către întreprinzător.

19 noiembrie 2020