Am interdictie in spatiul Schengen

18 septembrie 2019 197

Am avut interdictie pe 3 ani in spatiul Schengen, precum si o datorie la stat de aproximativ 2.000 Euro. Nu am achitat-o din motiv cu nu aveam unde sa plec la munca. Acum au trecut 3 ani si cand sa trec vama, iarasi mi-au mai dat 3 ani de interdictie. Ce sa fac ca sa scap de interdictie.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Deobicei această interdicție își păstrează efectul până la scurgerea termenului pentru care a fost aplicată, modalități de scăpare preliminară fiind foarte puține, cum ar fi de exemplu achitarea unei amenzi care era obiectul interdicției.

Mai multe detalii găsiți aici : https://viza.md/content/video-afl%C4%83-gratuit-dac%C4%83-ai-sau-nu-interdic%C8%9Bie-de-intrare-%C3%AEn-spa%C8%9Biul-schengen

19 septembrie 2019