Am interdicție pe UE și țările Schengen

30 ianuarie 2019 178

Bună ziua. Cum să procedez dacă am interdicție pe UE și țările Schengen?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Din păcate nu prea sunt șanse, or, la etapa cînd a fost aplicată această sancțiune, erați în drept de a contesta legalitatea aplicării acesteia, ulterior aplicării, nu puteți schimba situația, urmînd să vă conformați pentru perioada aplicată.
Unica soluție fiind deținerea unei alte cetățenii, astfel fiind identificat ca o altă... mai detaliat persoană.

30 ianuarie 2019