Am introdus în Moldova o mașină cu numere de Lituania

3 februarie 2022 311

Buna ziua. Am introdus in Moldova o mașina cu numere de Lituania pentru cineva. Acea persoana a zis ca o scoate in timp de o luna, dar nu a facut-o. Știu unde sta și știu ca circula cu acea mașină. Dacă merg la el și nu este de acord sa o scoatem, pot chema poliția sa o ridice și sa o ducă la vama? Sau cum as putea sa procedez ca sa o scot din Moldova in cazul in care el nu este de acord ?

Jurist comments 1

  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Depinde ce contract ati incheiat si daca ati primit bani. Daca nu aveti dreptul sa-i luati masina si sa o scoateti din tara.

16 februarie 2022