Am inundat vecinii

25 iulie 2019 38

Buna ziua. Am inundat vecinii doua saptamani in urma. Desigur, ca un om cu bun simt am fost la vecini sa ma inteleg, sa-i achit reparatia cosmetica, desi ei nefiind cu bun simt, imi cer reparatie totala, cu ridicarea podelei si tot asa. Reparatia la ei este veche de 10 ani. Ce pot face daca nu au obraz si cer mai mult decit li s-ar cuveni?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
La caz, ar fi vorba de executarea unei expertize comparative și de stabilit după posibilitate prejudiciu efectiv în raport cu uzura imobilului, posibil să vă pregătiți de judecată.

26 iulie 2019