Am învățat la buget

1 februarie 2019 80

Bună ziua! Am învățat 3 ani de asistent medical la buget, dintre care un an am lucrat. Doresc să plec peste hotare. Întrebarea este: ce bani trebuie să întorc înapoi statului ca să nu fiu deranjat? Multumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
La etapa de admitere la învățătură, ați încheiat sau cel puțin urma să fi fost încheiat un contract de studii.
Găsiți contractul și studiați prevederile acestuia, acolo urma a fi identificate drepturile și obligațiile părților, cit și eventuale condiții de reziliere.

1 februarie 2019