Am luat credit pe numele meu pentru alta persoana, care nu achita

8 aprilie 2017 100

Am luat credit pe numele meu pentru alta persoana. Ce pot sa fac, daca persoana nu achita si zice ca nu are?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Dumitru Barbaroș
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Din păcate, în cazul în care a-ți luat credit pe numele Dvs., sunteți nevoit să îl achitați.
În cazul în care între Dvs. și persoana pentru care a-ți luat credit este vrio înțelegere în scris referitor la împrumut, puteți pretinde de la el prin intermediul instanței de judecată stingerea datoriei față... mai detaliat de Dvs.

9 aprilie 2017